Pushbullet ile Cihazlar Arası Bildirim Trafiğini Yönetme

Pushbullet mobil cihazlarınız ve bilgisayarlarınız arasında hızlı bir şekilde link, dosya ve mesaj paylaşmanızı sağlayan popüler bir servistir.  Bu servisin tarayıcı eklentileri ve mobil uygulamaları yardımıyla telefonunuza, tarayıcınıza ya da bilgisayarınıza; kısacası Pushbullet yüklü olan her cihaza anında bildirim gönderebiliyorsunuz. Bu cihazlardan herhangi biri alıcı ya da gönderici konumunda olabiliyor. Bir başka güzel özellik de, kendi cihazlarınızın dışında da arkadaş olarak eklediğiniz kişiler ile doğrudan paylaşım yapabiliyor olmanız. Örneğin; bilgisayar ekranınızın başında beğendiğiniz bir makaleyi okuduktan sonra tarayıcı eklentisinin yardımıyla tek bir tıklama ile arkadaşınıza anında bu makaleyi gönderebilirsiniz. Karşı taraf da bu bildirime tarayıcısı ya da mobil cihazı üzerinden anında ulaşacaktır.

Pushbullet Şema
Pushbullet Şema

Video Anlatım

Telefonunuza Gelen Bildirimleri Bilgisayarınızda Görün

Cep telefonunuza gelen mesajları ve bildirimleri de pushbullet üzerinden bilgisayar ekranında görüntülemek mümkün. Bunun için PB masaüstü uygulamasını ya da tarayıcı eklentilerini yüklemeniz ve telefonunuza yüklediğiniz PB uygulamasından ilgili düzenlemeyi yapmanız yeterli. Hangi uygulamalardan bildirim almak istediğinizi de siz ayarlayabiliyorsunuz.

Chrome Eklentisi - Ayarlar
Google Chrome Eklentisi – Ayarlar

 

pb_bildirim_yonlendirme_0 pb_bildirim_yonlendirme_1 pb_bildirim_yonlendirme_2
Android Uygulaması – Ayarlar

 

Bu noktada güvenlik konusunda bazı çekinceler söz konusu olabilir. Bu şüpheyi gidermek için de uçtan uca şifreleme  yöntemi kullanılıyor.

Bildirimler
Bildirim Paylaşımı

Bizi Pushbullet ile Takip Edin

Pushbulletin bir diğer güzel özelliği de içerisinde kanallar bulundurması. Servis içerisinde teknoloji, haber, eğlence gibi konularda birçok kanal bulunmakta. Bunlara üye olduğunuz takdirde, gönderdikleri bütün bildirimler size anında ulaşacaktır.

Yazı Kovanı olarak bizim de bir kanalımız bulunuyor. Bizi de aşağıdaki buton yardımıyla takip listenize ekleyebilirsiniz. Böylece sitemize eklenen her bir yeni içeriği anında takip ekranınıza düşecektir.

 ⇒Bizi Takip Edin⇐ 

Pushbullet uygulamalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Kaan Bodur Hakkında 15 Yazı
Mühendis. Mekatronik yüksek lisans ve Sosyoloji lisans öğrenimine devam etmektedir.

İlk yorum yapan siz olun.

Bir Cevap Yazın