İnterrail Günlüğü / Bölüm: 5 – Milano

Gün: 7

Venedik’te güzel bir uyanıştı. Tulumun tamamen içine bile girmemiştim. Girmemi gerektirecek bir soğukluk yoktu Allah’tan 🙂 Samed’in ise başı epey ağrıdığı için hemen uyumaya çalışmıştı. Uyku tulumunda içinde sabaha kadar durduğu için baya terlemişti. Nöbetleşmeden kaynaklanan yorgunluktan 08:51 trenini kaçırdık. Ardından da bir çok defa rezervasyon gerekmeyen tren arama çabalarımız da sonuçsuz kalınca dertli dertli konuşmaya başladık. İnterrail günlüğü’nün zorlu bir evresi olacaktı burası. Bu sırada iki tane interrail yapan türk ile daha karşılaştık. Bunlar da epey gezmişler buraya gelmeden önce. Onlar bize Milano’ya giden yani istediğimiz treni (Regionale) gösterdiler. Onların da rotası bu şekildeymiş.

Imagen 582

Beraberce yol aldık. Tren yolculuğu bittikten sonra Milano’ya ulaştığımızda saat 17:00 gibiydi.

Imagen 589

Imagen 592Hava kapalıydı. Gezilesi bir atmosfer yoktu malesef. Neyse moralleri yüksek tutmak lazım dedik.

Imagen 608Tourist Information’dan rezervasyon yapmış olduğumuz hostel ile ilgili bilgi aldık fakat uzaklığından ötürü gitmekten vazgeçtik. Yakınlardaki hostellere bakmaya başladık. Fakat fiyatlar gerçekten beklediğimizden çok yüksekti. Biz de yine tren garında kalmaya karar verdik ve eşyalarımızı locker’a verdik. Ardından da şehri gezmeye başladık.

DSC02530

Imagen 599

DSC02475

DSC02473

DSC02521

DSC02523

İlk bakışta pek tarihi bir şey göremedik. Daha ziyade modern bir mimariye sahip gibi geldi bize. Etraf ünlü moda markalarıyla doluydu. Tarihi açıdan biraz sönük gibiydi. Zaten bildiğimiz kadarıyla Milano moda ve sanat kentiydi. Tourist Information genel olarak gezilecek üç yer olduğunu ifade etti. Duomo Kilisesi, Milan’ın Stadı; San Siro, üçüncüsü de kaldığımız Milano Centrale’nin büyük müze gibi istasyonuymuş. Biraz moraller burada şehrin havasından dolayı düşmeye başlamamıştı. Bu da yüzümüze yansıyordu.

DSC02543 DSC02541

Yürüdüğümüz yollar hep tramvay yoluydu. Tramvayların elektrik hatları öyle birbirine girmiş görünüyordu ki tepemizde desenler oluşmuş gibiydi adeta. Ülkemizde de yeni yeni yerleşmeye başlayan internet tabanlı bir sisteme sahip kiralanabilir bisikletler çok güzel iştah açıcı görünüyordu. DSC02500Şehir içerisinde bir süre daha gezdikten sonra market alışverişi yaptık. Sonra tren garına geri döndük ve lockera €4,6 verip garın içerisinde uyumak için polisten izin almaya gittik. Ne olur ne olmaz etrafın tekinliğinden emin olamayabiliyorsunuz. Polislere zararsız olduğunuzu göstermek için selam verip kendinizi göstermenizde fayda var. Polisler gayet hoş karşıladılar ricalarımızı. Nöbetleşerek uyumaya başladık. İlk nöbet,

DSC02554 DSC02553

 

Kaan, Emre, Said 00:00-03:00 arası,

DSC02545
Rahat bir uykuydu. Tren garındaki güvenlikten emin olursanız, iyi bir seçenek.

Kerim ve ben de 03:00-06:00 arası nöbetimizi icra ettik. Erkenden kalkıp Nice gitmek üzere harekete geçeceğiz. Samed epey yerleşik hayata geçmiş gibiydi uyuduğu yerde 🙂

DSC02560
Samed’in yerleşik düzeni 🙂 (Polisler hemen yanımızdaydı)

Milano/Analiz

Milano bizim için Roma, Floransa ve Venedik’ten sonra gelir ancak. Grup olarak pek keyif almadık.

Sanat ve moda şehri olduğu bir daha ifade edeyim. Bize uygun çok bir şey göremedik 🙂

Tren garı bizim bulunduğumuz süre içerisinde güvenliydi. Size de emin olduğunuz takdirde öneririm.

Sıradaki Şehir: Nice

292616_3ff601c54e9f16fbab2385b9b671f212d40b77fc
Resim
Paylaş
Mustafa Haydar Bayzan Hakkında 12 Yazı
Project Engineer @PROFEN, Alumni of EEE (BEng.) @Fatih University. #Data Science #AI #Python #Design #Visualization

İlk yorum yapan siz olun.

Bir Cevap Yazın